Парастос жртвама мартовског погрома на Косову
Више од 1 000 Срба из централног дијела Косова окупило се у порти манастира Грачаница на парастосу жртвама насиља из марта 2004. године, који је служио владика рашко-призренски Артемије.
У обраћању вјерницима владика Артемије је рекао да се навршавају четири године од страшног 17. марта када је над српским народом и његовим светињама извршен нечувен погром.
"За само два дана толико злочина и толико зла. Та рана није зацијелила - она тиња. Данас наш народ крвари у Косовској Митровици и тиме обиљежава четири године од погрома" - рекао је владика рашко-призренски.
Владика Артемије је нагласио да су се Срби окупили на молитви у Грачаници како би се се сјетили свих оних који су страдали од 1999. године до данас, посебно оних који су страдали у мартовском погрому.
"Овде вековима Срби гину да би опстали на своме. Овде на Косову и Метохији имамо пуно непријатеља. Овде се 2004. године догодио погром" - рекао је министар Србије за Косово и Метохију Слободан Самарџић.
Он је навео да је 1999. године са Косова протјерано 200 000 Срба, а да су у марту 204. године горјеле цркве и манастири, а Срби убијани.
"Уместо казне, Албанци су награђени. Данас, четири године после погрома, они су прогласили независно Косово" - рекао је Самарџић и нагласио да је највећи дио свијета не признаје независност Косова.
Он је навео да су независност признале САД, "које овде хоће да направе своје базе".
- Извор
- www.rtrs.tv
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










