Igrači i stručni štab kolektivno u politiku
Ruski igrači i rukovodstvo prvoligaškog fudbalskog kluba Spartak Naljčik, stupili su u vladajuću partiju Jedinstvena Rusija. Izjave o pristupanju Jedinstvenoj Rusiji potpisalo je 10 ruskih igrača i skoro celo rukovodstvo, na čelu sa generalnim direktorom Vladimirom Balovim. Fudbaleri su svoju odluku objasnili željom da budu u istoj ekipi sa predsednikom Republike Kabardino-Balkarije Arsenom Kanokovim, koji je član regionalnog političkog saveta Jedinstvene Rusije i glavni sponzor Spartak Naljčika. Kapiten ekipe Crnogorac Miodrag Džudović u ime igrača rekao je za RIA Novosti da je za godinu i po dana, koliko boravi u Rusiji, razumeo da je Jedinstvena Rusija vodeća partija u državi.
„To je veoma progresivna partija, partija jedinstva, koje želimo da stvorimo u našem kolektivu”, rekao je Džudović. Sekretar regionalnog političkog saveta Jedinstvene Rusije Boris Žerukov čestitao je fudbalerima donošenje ispravne odluke. „Nadam se da ćemo uspeti i u politici i u fudbalu”, rekao je on. Posle odigrane dve trećine šampionata Rusije u kojem učestvuje 16 ekipa Spartak Naljčik zauzima 13. mesto na tabeli. (Beta)
- Izvor
- http://www.serbiancafe.com
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











