Играчи и стручни штаб колективно у политику
Руски играчи и руководство прволигашког фудбалског клуба Спартак Наљчик, ступили су у владајућу партију Јединствена Русија. Изјаве о приступању Јединственој Русији потписало је 10 руских играча и скоро цело руководство, на челу са генералним директором Владимиром Баловим. Фудбалери су своју одлуку објаснили жељом да буду у истој екипи са председником Републике Кабардино-Балкарије Арсеном Каноковим, који је члан регионалног политичког савета Јединствене Русије и главни спонзор Спартак Наљчика. Капитен екипе Црногорац Миодраг Џудовић у име играча рекао је за РИА Новости да је за годину и по дана, колико борави у Русији, разумео да је Јединствена Русија водећа партија у држави.
„То је веома прогресивна партија, партија јединства, које желимо да створимо у нашем колективу”, рекао је Џудовић. Секретар регионалног политичког савета Јединствене Русије Борис Жеруков честитао је фудбалерима доношење исправне одлуке. „Надам се да ћемо успети и у политици и у фудбалу”, рекао је он. После одигране две трећине шампионата Русије у којем учествује 16 екипа Спартак Наљчик заузима 13. место на табели. (Бета)
- Извор
- http://www.serbiancafe.com
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











