Alijin grob minirali muslimani iz Sandžaka?
Dvojica muslimana poreklom iz Sandžaka osumnjičeni su za miniranje nadgrobnog spomenika ratnog bošnjačkog lidera Alije Izetbegovića u avgustu 2006. na sarajevskom groblju Kovači, objavila je Radio-televizija Republike Srpske (RS).
Navodeći da im je takva informacija nezvanično potvrdjena u Tužilaštvu BiH, RT RS je objavila da obaveštajni podaci govore da osumnjičeni nisu u BiH, već da se nalaze na teritoriji Srbije.
Još se kaže da nije poznato da li je Tužilaštvo BiH zatražilo od vlasti u Beogradu njihovo izručenje.
Izetbegovićev grob miniran je 11. avgusta 2006. godine.
Istraga je utvrdila da je na grob postavljen vojni eksploziv, koji je aktiviran sporogorećim štapinom.
- Izvor
- Beta
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











