Vlada formirala grupu za saradnju sa Rusijom
Vlada Srbije formirala je Radnu grupu za saradnju Ruske federacije i Srbije u oblasti naftne i gasne privrede.
Tom vladinom grupom će predsedavati premijer Vojislav Koštunica, a njegov zamenik biće vicepremijer Božidar Đelić, izjavio je ministar trgovine i usluga Predrag Bubalo. Bubalo je rekao da će članovi te radne grupe biti i resorni ministri iz ekonomskog tima vlade.
Vlada je na sednici usvojila Informaciju o potrebi ostvarivanja saradnje izmedju dve zemlje u oblasti energetike koju je obrazložio ministar energetike Aleksandar Popović posle predloga Vlade Rusije o toj saradnji sa Srbijom, objasnio je Bubalo.
Vlada Rusije je u utorak, 11. decembra, ponudila Vladi Srbije međudržavni sporazum o saradnji u oblasti energetike, koji uključuje prolazak gasovoda "Južni potok" kroz Srbiju, izgradnju skladišta gasa i investicije u Naftnu industriju Srbije.
- Izvor
- Tanjug
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











