Почетна страница > Новости

Влада формирала групу за сарадњу са Русијом

Влада формирала групу за сарадњу са Русијом
13.12.2007. год.

Влада Србије формирала је Радну групу за сарадњу Руске федерације и Србије у области нафтне и гасне привреде.

Том владином групом ће председавати премијер Војислав Коштуница, а његов заменик биће вицепремијер Божидар Ђелић, изјавио је министар трговине и услуга Предраг Бубало. Бубало је рекао да ће чланови те радне групе бити и ресорни министри из економског тима владе.

Влада је на седници усвојила Информацију о потреби остваривања сарадње измедју две земље у области енергетике коју је образложио министар енергетике Александар Поповић после предлога Владе Русије о тој сарадњи са Србијом, објаснио је Бубало.

Влада Русије је у уторак, 11. децембра, понудила Влади Србије међудржавни споразум о сарадњи у области енергетике, који укључује пролазак гасовода "Јужни поток" кроз Србију, изградњу складишта гаса и инвестиције у Нафтну индустрију Србије.



  • Извор
  • Танјуг
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА