Влада формирала групу за сарадњу са Русијом
Влада Србије формирала је Радну групу за сарадњу Руске федерације и Србије у области нафтне и гасне привреде.
Том владином групом ће председавати премијер Војислав Коштуница, а његов заменик биће вицепремијер Божидар Ђелић, изјавио је министар трговине и услуга Предраг Бубало. Бубало је рекао да ће чланови те радне групе бити и ресорни министри из економског тима владе.
Влада је на седници усвојила Информацију о потреби остваривања сарадње измедју две земље у области енергетике коју је образложио министар енергетике Александар Поповић после предлога Владе Русије о тој сарадњи са Србијом, објаснио је Бубало.
Влада Русије је у уторак, 11. децембра, понудила Влади Србије међудржавни споразум о сарадњи у области енергетике, који укључује пролазак гасовода "Јужни поток" кроз Србију, изградњу складишта гаса и инвестиције у Нафтну индустрију Србије.
- Извор
- Танјуг
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











