Почетна страница > Новости

Алијин гроб минирали муслимани из Санџака?

Алијин гроб минирали муслимани из Санџака?
13.12.2007. год.

Двојица муслимана пореклом из Санџака осумњичени су за минирање надгробног споменика ратног бошњачког лидера Алије Изетбеговића у августу 2006. на сарајевском гробљу Ковачи, објавила је Радио-телевизија Републике Српске (РС).

Наводећи да им је таква информација незванично потврдјена у Тужилаштву БиХ, РТ РС је објавила да обавештајни подаци говоре да осумњичени нису у БиХ, већ да се налазе на територији Србије.

Још се каже да није познато да ли је Тужилаштво БиХ затражило од власти у Београду њихово изручење.
Изетбеговићев гроб миниран је 11. августа 2006. године.

Истрага је утврдила да је на гроб постављен војни експлозив, који је активиран спорогорећим штапином.



  • Извор
  • Бета
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА