Алијин гроб минирали муслимани из Санџака?
Двојица муслимана пореклом из Санџака осумњичени су за минирање надгробног споменика ратног бошњачког лидера Алије Изетбеговића у августу 2006. на сарајевском гробљу Ковачи, објавила је Радио-телевизија Републике Српске (РС).
Наводећи да им је таква информација незванично потврдјена у Тужилаштву БиХ, РТ РС је објавила да обавештајни подаци говоре да осумњичени нису у БиХ, већ да се налазе на територији Србије.
Још се каже да није познато да ли је Тужилаштво БиХ затражило од власти у Београду њихово изручење.
Изетбеговићев гроб миниран је 11. августа 2006. године.
Истрага је утврдила да је на гроб постављен војни експлозив, који је активиран спорогорећим штапином.
- Извор
- Бета
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











