Почетна страница > Новости
Коментара (12) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Отворена највећа војна база у Србији
24.11.2009. год.
Највећа база у Србији „Југ” отворена је данас на брду Цепотина код Бујановца у присуству државног и војног врха. База се налази на брду око пет километара јужно од Бујановца, у близни копнене зоне безбедности и административне линије са Косовом и Метохијом, а удаљена је око 90 километара од границе са Бугарском и тридесетак километара од границе са Македонијом.
„Сви грађани Србије који желе мир и стабилност у региону и најбоље међунационалне односе треба да буду задовољни отварањем базе ´Југ´. Сви који не желе мир и сви који се баве организованим криминалном ... не треба да буду задовољни”, рекао је председник Србије Борис Тадић који је свечано отворио базу.
База „Југ” изграђена је на 35 хектара и у њу је уложено 1,7 милијарди динара. У бази се налази 66 објеката укупне површине 22.000 квадратних метара у које ће моћи да буде смештено 1.000 професионалних војника. Планирано је да се у будућности дограде објекти на површини од 60 хектара.
Тадић је истакао да је војска један од кључних чинилаца државе у борби против организованог криминала и додао да је база „Југ” на стратешком месту и да је кључна гаранција сигурности и мира на југу Србије.
Он је додао да је та база вишеструко значајна за укупан безбедносни капацитет државе и војске али и да представља развојни капацитет за регион југа Србије јер ће у њој моћи да се запосле становници тог региона.
Председник Србије је истакао и да ће та база бити један од кључних доприноса за припрему војника за међународне мисије.
Он је додао да су база „Југ” и завршетак Коридора 10 претпоставке развоја југа Србије и заузео се за равномеран развој региона.
Министар одбране Србије Драган Шутановац рекао је да је база „Југ” најзначајнији и највећи инфраструктурни објекат који је у последњих неколико деценија изградило министарство одбране.
„Хоћемо да ова база постане стандард и за остале базе у Војсци Србије, а за грађане Бујановца она би требало да буде развојна шанса”, рекао је Шутановац.
Шутановац је додао да је база опремљена најсавременијом медицинском опремом коју ће моћи да користи и локално становништво.
Отварању базе „Југ” присуствовали су и премијер Србије Мирко Цветковић, начелник Генералштаба Војске Србије Милоје Милетић, директор полиције Милорад Вељовић, представници дипломатског кора и локалне самоуправе.
„Сви грађани Србије који желе мир и стабилност у региону и најбоље међунационалне односе треба да буду задовољни отварањем базе ´Југ´. Сви који не желе мир и сви који се баве организованим криминалном ... не треба да буду задовољни”, рекао је председник Србије Борис Тадић који је свечано отворио базу.
База „Југ” изграђена је на 35 хектара и у њу је уложено 1,7 милијарди динара. У бази се налази 66 објеката укупне површине 22.000 квадратних метара у које ће моћи да буде смештено 1.000 професионалних војника. Планирано је да се у будућности дограде објекти на површини од 60 хектара.
Тадић је истакао да је војска један од кључних чинилаца државе у борби против организованог криминала и додао да је база „Југ” на стратешком месту и да је кључна гаранција сигурности и мира на југу Србије.
Он је додао да је та база вишеструко значајна за укупан безбедносни капацитет државе и војске али и да представља развојни капацитет за регион југа Србије јер ће у њој моћи да се запосле становници тог региона.
Председник Србије је истакао и да ће та база бити један од кључних доприноса за припрему војника за међународне мисије.
Он је додао да су база „Југ” и завршетак Коридора 10 претпоставке развоја југа Србије и заузео се за равномеран развој региона.
Министар одбране Србије Драган Шутановац рекао је да је база „Југ” најзначајнији и највећи инфраструктурни објекат који је у последњих неколико деценија изградило министарство одбране.
„Хоћемо да ова база постане стандард и за остале базе у Војсци Србије, а за грађане Бујановца она би требало да буде развојна шанса”, рекао је Шутановац.
Шутановац је додао да је база опремљена најсавременијом медицинском опремом коју ће моћи да користи и локално становништво.
Отварању базе „Југ” присуствовали су и премијер Србије Мирко Цветковић, начелник Генералштаба Војске Србије Милоје Милетић, директор полиције Милорад Вељовић, представници дипломатског кора и локалне самоуправе.
- Извор
- Танјуг
Коментара (12) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Нови канал ће помоћи у решавању инцидената у стратешком пловном путу, усред противречних упутстава за бродовласнике....
Земља је очувала своју економску независност упркос неповољним спољним условима, изјавио је министар финансија Антон Силуанов на ПМЕФ-у....
Одлука је заснована на чињеници да тужба Централне банке Русије против Јуроклир банке није призната по праву ЕУ и Јуроклир „не признаје надлежност суда“...
Абу Даби има „суверено” право да доноси такве одлуке, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков....
Тај потез УАЕ представља значајан ударац за глобалну организацију великих произвођача нафте....
Кијев је од јануара обуставио испоруке руске сирове нафте, што је изазвало спор са чланицама ЕУ, Мађарском и Словачком...
Остале новости из рубрике »







.jpg)








