Почетна страница > Новости
Коментара (3) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Блажевић: Српски лоби и РС криви за пораз од Португала?!
25.11.2009. год.
Селектор фудбалске репрезентације БиХ Мирослав Ћиро Блажевић оптужио је "српски лоби" да је крив за пораз његове селекције у мечу са Португалом и неодлазак на Свјетско првенство.
"Сад схватам - Република Српска би све изгубила да је Босна отишла на Свјетско првенство" - рекао је Блажевић, а пренијели хрватски штампани медији.
Тако "Јутарњи лист" преноси да је "српски лоби" уз "тиху подршку хрватског лобија" спријечио Блажевића да одведе БиХ на Свјетско првенство, а то је, наводно, учињено тако што је исфорсирано неиграње једног од најважнијих играча репрезентације Звјездана Мисимовића.
Доктор репрезентације је пред меч у Зеници рекао како је ултразвук показао да Мисимовић није спреман да игра, а три дана касније у Њемачкој је одиграо једну од бољих утакмица.
Вјероватно је Звјездан Мисимовић био уцијењен, као што је био уцијењен и када је одлучио играти за бошњачку репрезентацију. Тада су му отворено пријетили - наводи се у тексту, али и додаје како се Блажевић жели од тога оградити....
Према оцјенама њемачких новина, Мисимовић је за наступ у Бундес лиги прошле недјеље добио оцјену - врло добар!
Новине пишу да је селектор БиХ репрезентације у деликатној улози. Чак се тврди да га прислушкују "босанске тајне службе", да га "бојкотују Срби и Хрвати", те да се у ударним "бошњачким ТВ емисијама припремају `истине о његовим гријесима` или о томе како је `мазнуо` 750.000 еура".
Блажевић тврди да је "народ у БиХ" плебисцитарно за њега, али да он није сигуран да ли ће остати селектор.
Он је рекао да високи представник у БиХ валентин Инцко "плаче" због пораза фудбалера, а да је премијер Републике Српске Милорад Додик, вјероватно, задовољан.
"Доктор репрезентације ми је прије утакмице казао да Мисимовић најмање петнаест дана не може играти. А за три дана је најбољи играч на свијету. И ја кажем доктору: `Више ниси доктор репрезентације, јер си допустио да те изманипулишу.. и мене си обмануо..." - рекао је Блажевић.
"Дан прије на тренингу сам имао симптоме да нешто није у реду. Сад схватам - Република Српска би све изгубила да је Босна отишла на Свјетско првенство" - цитирају се Блажевићеве ријечи.
"Јутарњи лист" наводи да Мисимовић, без обзира на "националну осјетљивост", више никада неће бити позван у репрезентацију БиХ и то због "издаје".
Блажевић је ипак честитао Словенцима и Србима пласман у Јужну Африку.
"Сад схватам - Република Српска би све изгубила да је Босна отишла на Свјетско првенство" - рекао је Блажевић, а пренијели хрватски штампани медији.
Тако "Јутарњи лист" преноси да је "српски лоби" уз "тиху подршку хрватског лобија" спријечио Блажевића да одведе БиХ на Свјетско првенство, а то је, наводно, учињено тако што је исфорсирано неиграње једног од најважнијих играча репрезентације Звјездана Мисимовића.
Доктор репрезентације је пред меч у Зеници рекао како је ултразвук показао да Мисимовић није спреман да игра, а три дана касније у Њемачкој је одиграо једну од бољих утакмица.
Вјероватно је Звјездан Мисимовић био уцијењен, као што је био уцијењен и када је одлучио играти за бошњачку репрезентацију. Тада су му отворено пријетили - наводи се у тексту, али и додаје како се Блажевић жели од тога оградити....
Према оцјенама њемачких новина, Мисимовић је за наступ у Бундес лиги прошле недјеље добио оцјену - врло добар!
Новине пишу да је селектор БиХ репрезентације у деликатној улози. Чак се тврди да га прислушкују "босанске тајне службе", да га "бојкотују Срби и Хрвати", те да се у ударним "бошњачким ТВ емисијама припремају `истине о његовим гријесима` или о томе како је `мазнуо` 750.000 еура".
Блажевић тврди да је "народ у БиХ" плебисцитарно за њега, али да он није сигуран да ли ће остати селектор.
Он је рекао да високи представник у БиХ валентин Инцко "плаче" због пораза фудбалера, а да је премијер Републике Српске Милорад Додик, вјероватно, задовољан.
"Доктор репрезентације ми је прије утакмице казао да Мисимовић најмање петнаест дана не може играти. А за три дана је најбољи играч на свијету. И ја кажем доктору: `Више ниси доктор репрезентације, јер си допустио да те изманипулишу.. и мене си обмануо..." - рекао је Блажевић.
"Дан прије на тренингу сам имао симптоме да нешто није у реду. Сад схватам - Република Српска би све изгубила да је Босна отишла на Свјетско првенство" - цитирају се Блажевићеве ријечи.
"Јутарњи лист" наводи да Мисимовић, без обзира на "националну осјетљивост", више никада неће бити позван у репрезентацију БиХ и то због "издаје".
Блажевић је ипак честитао Словенцима и Србима пласман у Јужну Африку.
- Извор
- Срна
Коментара (3) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Нови канал ће помоћи у решавању инцидената у стратешком пловном путу, усред противречних упутстава за бродовласнике....
Земља је очувала своју економску независност упркос неповољним спољним условима, изјавио је министар финансија Антон Силуанов на ПМЕФ-у....
Одлука је заснована на чињеници да тужба Централне банке Русије против Јуроклир банке није призната по праву ЕУ и Јуроклир „не признаје надлежност суда“...
Абу Даби има „суверено” право да доноси такве одлуке, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков....
Тај потез УАЕ представља значајан ударац за глобалну организацију великих произвођача нафте....
Кијев је од јануара обуставио испоруке руске сирове нафте, што је изазвало спор са чланицама ЕУ, Мађарском и Словачком...
Остале новости из рубрике »







.jpg)








