Ко ће формирати власт у Косовској Митровици?
Иако су напредњаци освојили највише гласова у Косовској Митровици, странке које су на власти на републичком нивоу ближе су формирању власти и у том граду.
Напрадњаци кажу да им остаје нада да на следећим изборима освоје већину. Странке владајуће коалиције имају 16 од 30 одборника
Слично резултатима још неких недавно одржаних локалних избора у Србији и у северном делу Косовске Митровице, највише гласова освојила је СНС, али партије које су део владајуће коалиције у Србији имају највеће шансе да формирају власт.
Српска напредна странка је добила највише гласова у Митровици, али недовољно да сама, или са другопласираном Демократском странком Србије формира власт.
Борислав Пелевић, који је водио изборну кампању СНС-а у Митровици, каже да се за ту странку поново догодио изборни парадокс.
Марко Јакшић, председник одбора ДСС-а за Косово, пре било какве комбинаторике чека да чује званичне резултате локалних избора.
Трећа по реду Демократска странка ће имати могућност да буде носилац будуће локалне коалиције.
Њен представник у Митровици Драгиша Ђоковић није склон прављењу никакве комбинације док резултати не буду коначни.
Носилац листе "Србија – демократија, правда" Оливер Ивановић рекао је да владајућа коалиција има шансу у Митровици.
Житељи северног дела МИтровице очекују власт која ће решавати њихове проблеме, а не људе на власти по страначким кључевима.
Странке владајуће коалиције у Србији имају тренутно у МИтровици 16 од 30 одборника. Опозиција – СНС и ДСС - имају два одборника мање.
РИК објавио званичне резултате
На ванредним локалним изборима у Косовској Митровици највише гласова освојила је Српска напредна странка, док је у Новом Брду победила коалиција Социјалистичке партије Србије и Партије уједињених пензионера Србије, саопштила је вечерас Републичка изборна комисија.
Према коначним резултатима које је саопштио РИК у Косовској Митровици изборна листа СНС-а добила је 1.104 гласа и освојила седам мандата.
Исти број мандата освојила је Демократска странка Србије која је добила 1.085 гласова.
На изборима одржаним 30. маја Демократска странка освојила је 1.068 гласова и шест мандата, док је коалиција СПС-ПУПС освојила три
мндата. Г17 плус и Социјалдемократска партија Расима Љајића освојиле су по два мандата.
Градјанска иницијатива "Србија, демократија и правда - Оливер Ивановић" освојила је три мандата.
У општини Ново Брдо коалиција СПС-ПУПС добила је 479 гласова и освојила 14 одборничких места у тој Скупштини општине.
ДС освојила је осам, СНС шест и ДСС једно одборничко место.
- Извор
- Б92
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Нови канал ће помоћи у решавању инцидената у стратешком пловном путу, усред противречних упутстава за бродовласнике....
Земља је очувала своју економску независност упркос неповољним спољним условима, изјавио је министар финансија Антон Силуанов на ПМЕФ-у....
Одлука је заснована на чињеници да тужба Централне банке Русије против Јуроклир банке није призната по праву ЕУ и Јуроклир „не признаје надлежност суда“...
Абу Даби има „суверено” право да доноси такве одлуке, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков....
Тај потез УАЕ представља значајан ударац за глобалну организацију великих произвођача нафте....
Кијев је од јануара обуставио испоруке руске сирове нафте, што је изазвало спор са чланицама ЕУ, Мађарском и Словачком...
Остале новости из рубрике »







.jpg)








