Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Интернет атракција фронтовског бомбардера СУ-24
07.09.2012. год.
Нема ничег страшног у томе ако се одвија обука, нормално је да се и ово ради
Испоставило се да је ваздушни трик пилота фронтовског бомбардера Су-24 део припреме за летове наших пилота. Кадрови лета борбене машине изнад аутопута ових дана су узбуркали интернет, мишљења корисника су варирала од шала о „лудим Русима“ до оптужби за недолично понашање у ваздуху.
Ствар је дошла до тога да инцидент проверава војно јавно тужилаштво Јужног војног округа, али није пронашло било какве прекршаје у радњама пилота.
Припрема за лет војних пилота састоји се од мноштва вежби. Поједине фигуре пилотирања могу да запање неприпремљеног човека. И оно што обичном грађанину може да изгледа као „циркус у ваздуху“ у ствари је елемент борбене припреме реактивног авиона, сматра херој Русије, пробни пилот Анатолије Квочур:
- „Један од инструмената државе су Оружане снаге, војска. Војска треба да буде припремљена, а за обезбеђење готовости постоје програми за припрему, у датом случају пилотског састава.“ Квочур је објаснио да је Су-24 тактички бомбардер и део задатака на њему се изводи уз продирање до циља на малој и максимално малој висини, која је понекад чак мања од двеста метара. „Што је ниже изнад земље, тим је теже. То захтева истренираност и зато пилот с времена на време мора да вежба,“ истакао је ваздушни ас.
По мишљењу Анатолија Квочура, не треба се чудити лету авиона изнад аутопута. По условима припреме за лет пилоти пилотирају изнад насељених места: „То не може бити пустињски крај, зато што се за обуку пилотског састава захтевају карактеристични оријентири на основу којих има представу о висини.“
Херој Русије, пробни пилот Махомед Толбојев је убеђен да се не треба плашити таквих летова, на крају крајева, добра припрема војног пилота је корисна инвестиција у државну безбедност. У разговору с дописником „Гласа Русије“ поделио је неке своје мисли овим поводом:
- Нема ничег страшног у томе ако се одвија обука, нормално је да се и ово ради. И ми, Руси, то треба да радимо практично сваке недеље. У Саудијској Арабији сам то радио на висини од 10 и од 5 метара, и шта? Плашио сам их. Нема ту ништа страшно, живи су!
Дакле, не треба превише драматизовати овај догађај. У сваком случају, за овакав призор није знало чак ни небо Ле Буржеа и Фарнбороа.
Ствар је дошла до тога да инцидент проверава војно јавно тужилаштво Јужног војног округа, али није пронашло било какве прекршаје у радњама пилота.
Припрема за лет војних пилота састоји се од мноштва вежби. Поједине фигуре пилотирања могу да запање неприпремљеног човека. И оно што обичном грађанину може да изгледа као „циркус у ваздуху“ у ствари је елемент борбене припреме реактивног авиона, сматра херој Русије, пробни пилот Анатолије Квочур:
- „Један од инструмената државе су Оружане снаге, војска. Војска треба да буде припремљена, а за обезбеђење готовости постоје програми за припрему, у датом случају пилотског састава.“ Квочур је објаснио да је Су-24 тактички бомбардер и део задатака на њему се изводи уз продирање до циља на малој и максимално малој висини, која је понекад чак мања од двеста метара. „Што је ниже изнад земље, тим је теже. То захтева истренираност и зато пилот с времена на време мора да вежба,“ истакао је ваздушни ас.
По мишљењу Анатолија Квочура, не треба се чудити лету авиона изнад аутопута. По условима припреме за лет пилоти пилотирају изнад насељених места: „То не може бити пустињски крај, зато што се за обуку пилотског састава захтевају карактеристични оријентири на основу којих има представу о висини.“
Херој Русије, пробни пилот Махомед Толбојев је убеђен да се не треба плашити таквих летова, на крају крајева, добра припрема војног пилота је корисна инвестиција у државну безбедност. У разговору с дописником „Гласа Русије“ поделио је неке своје мисли овим поводом:
- Нема ничег страшног у томе ако се одвија обука, нормално је да се и ово ради. И ми, Руси, то треба да радимо практично сваке недеље. У Саудијској Арабији сам то радио на висини од 10 и од 5 метара, и шта? Плашио сам их. Нема ту ништа страшно, живи су!
Дакле, не треба превише драматизовати овај догађај. У сваком случају, за овакав призор није знало чак ни небо Ле Буржеа и Фарнбороа.
- Извор
- Голос России, фото: РИА Новости/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Нови канал ће помоћи у решавању инцидената у стратешком пловном путу, усред противречних упутстава за бродовласнике....
Земља је очувала своју економску независност упркос неповољним спољним условима, изјавио је министар финансија Антон Силуанов на ПМЕФ-у....
Одлука је заснована на чињеници да тужба Централне банке Русије против Јуроклир банке није призната по праву ЕУ и Јуроклир „не признаје надлежност суда“...
Абу Даби има „суверено” право да доноси такве одлуке, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков....
Тај потез УАЕ представља значајан ударац за глобалну организацију великих произвођача нафте....
Кијев је од јануара обуставио испоруке руске сирове нафте, што је изазвало спор са чланицама ЕУ, Мађарском и Словачком...
Остале новости из рубрике »







.jpg)








