Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
„Гардијан”: Пољуљан углед европског блока
09.02.2010. год.
У пати од пољуљаног самопуздања, сматра лондонски дневник „Гардијан”, који оцењује да је „збуњена и исцрпљена Европа изгубила место за столом великих.”
Осим овог коментара, тема лондонског дневника је и предстојећи самит шефова држава или влада ЕУ који ће се окупити под вођством новог председника европског блока Хермана вон Ромпеја.
Према оцени листа, Европа дочекује самит покуњена, у стању неуобичајено дуге потиштености.
„Гардијан” истиче да Ван Ромпеј, Гордон Браун, Никола Саркози, Ангела Меркел и остали лидери држе Европу прожету осећањем дефетизма и назадовања, исцрпљену деветогодишњим настојањима да створи нови европски режим.
Британски дневним сматра да су разлози „европске млитавости” више него јасни - изненада Европа као да је мање битна на овом свету.
„Све указује на то да је у позадини свега Лисабонски уговор, који је требало да европске бољке залечи упрошћавањем процеса доношења одлука, поједностављењем процедуре, снажењем заједничке спољне политике и обезбеђивањем снажнијег и кохерентнијег руководства. Али, тамо где је требало да буде усклађености, настала је конфузија, уместо јасно утврђених лидера појавили су се борба за утицај и ривалски председници”, коментарише лист.
„Гардијан” подсећа да је амерички председник Барак Обама током протекле седмице поручио да је презаузет да би присуствовао мајском европско-америчком самиту у Мадриду.
Стејт департмент је тада јасно ставио до знања да је један од разлога за Обамино одсуство то што, према Лисабонском уговору, није јасно с ким би то Американци требало да комуницирају.
Осим овог коментара, тема лондонског дневника је и предстојећи самит шефова држава или влада ЕУ који ће се окупити под вођством новог председника европског блока Хермана вон Ромпеја.
Према оцени листа, Европа дочекује самит покуњена, у стању неуобичајено дуге потиштености.
„Гардијан” истиче да Ван Ромпеј, Гордон Браун, Никола Саркози, Ангела Меркел и остали лидери држе Европу прожету осећањем дефетизма и назадовања, исцрпљену деветогодишњим настојањима да створи нови европски режим.
Британски дневним сматра да су разлози „европске млитавости” више него јасни - изненада Европа као да је мање битна на овом свету.
„Све указује на то да је у позадини свега Лисабонски уговор, који је требало да европске бољке залечи упрошћавањем процеса доношења одлука, поједностављењем процедуре, снажењем заједничке спољне политике и обезбеђивањем снажнијег и кохерентнијег руководства. Али, тамо где је требало да буде усклађености, настала је конфузија, уместо јасно утврђених лидера појавили су се борба за утицај и ривалски председници”, коментарише лист.
„Гардијан” подсећа да је амерички председник Барак Обама током протекле седмице поручио да је презаузет да би присуствовао мајском европско-америчком самиту у Мадриду.
Стејт департмент је тада јасно ставио до знања да је један од разлога за Обамино одсуство то што, према Лисабонском уговору, није јасно с ким би то Американци требало да комуницирају.
- Извор
- СРНА
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Када купујете нови PC уређај, прва ствар коју треба узети у обзир су ваше потребе. Неопходно је да се посветите испитивању својих потреба и циљева, као што су захтеви...
Препознатљивост бренда се мери тиме колико лако потрошачи могу да га разликују од конкуренције, одн...
Приметили сте да ваш мобилни телефон лошије ради ил...
Упркос глобалној пандемији, релативно слабој куповној моћи становништва, те све вишим ценама електронике, у Србије су се ове године највише куповали телефони, тј. смартфони....
Ако развијате софтвер онда знате колико је тешко пустити апликацију у продукцију. Треба конфигурисати сервер, треба подесити портове, увјерити се да је све у реду и тако сваки пут...
Остале новости из рубрике »
















