Почетна страница > Новости

Бојан Пајтић председник Демократске странке

Бојан Пајтић председник Демократске странке
01.06.2014. год.

БЕОГРАД - Нови председник Демократске странке је Бојан Пајтић, који је на Изборној скупштини ДС победио досадашњег председника и јединог противкандидата Драгана Ђиласа.

Пајтић је на јучерашњој страначкој изборној скупштини освојио 1.461 глас, док је за Ђиласа гласало 1.277 делегата.

ДС је у суботу изабрао и пет потпредседника од 10 кандидата: Борка Стефановића, Наташу Вучковић, Горана Јешића, Мају Виденовић и Гордану Чомић, саопштио је на Твитеру Владимир Тодорић, који је био и члан изборне комисије.

Пајтић је у обраћању делегатима рекао да су ово последњи избори у ДС који се спроводе по делегатском систему и да ће сваки наредни избори бити непосредни. Он је поручио и да ће сву своју енергију, знање и снагу уложити у консолидацију странке.

Резултати избора за потпредседнике странке и остале страначке функције нису саопштени.

Председник Изборне комисије Душан Елезовић рекао је да је на Изборној скупштини гласало 2.768 делегата, од којих је 2.738 важећих гласова, а 30 неважећих. Према његовим речима одштампано је 3.290 гласачких листића, а подељено 2.774, док је 516 листића остало неподељено.

Преосталих пет потпредседничких кандидата били су Милош Ђајић,Бранимир Кузмановић, Слободан Милосављевић, Дејан Николић и Драган Шутановац.

Како је "твитовао" посланик и сада већ бивши потпредседник ДС Дејан НИколић, Стефановић је добио 1.602 гласа, Вучковићева 1.557 гласова, Јешић 1.526. Виденовићева 1.494 гласа и Чомићева 1.456 гласова.

Новоизабрани председник Демократске странке је, по саопштавању резултата гласања на изборној скупштини демократа, поручио да се та странка више неће делити и цепати, и да већ од наредног дана сложно креће у борбу за "ослобађање Србије од демагошке власти Српске напредне странке". Пајтић је, у кратком обраћању делегатима, поручио да је ово последња изборна скупштина ДС на којој учествује, јер ће се следећи пут председник странке бирати на непосредним изборима.

Свог противкандидата Драгана Ђиласа и оне који су га подржали назвао је страначким пријатељима и истакао да је пред свима озбиљан задатак, јер данас су, како је објаснио, пристојни, поштени, паметни и образовани људи у Србији забринути за своју судбину и загледани су у ДС, од које очекују решења.
"ДС је показала да је најлибералнија и најцивилизованија странка у овој земљи. Први пут је председник једне велике парламентарне странке из Војводине. Показали смо да смо лишени предрасуда и да демократе људе цене по томе каква решења нуде", рекао је Пајтић.

Изборна скупштина је, како је оценио, показала да без ДС нема демократске Србије, и да ће зато дати све од себе да консолидује странку и формира што бољу владу у сенци.
"Нисам достојан да се налазим на месту на којем се налазио Зоран Ђинђић, али и тако недостојан гарантујем да ћу сваки атом снаге и сво своје знање и искуство уложити да ДС буде јача, јер када је ДС јака Србија је срећнија и слободнија", поручио је Пајтић.

Делегати су на јучерашној скупштини усвојили и Декларацију ДС о политичкој одговорности којом се указује на кључне друштвене проблеме и упозорава да је Србија суочена са дубоком кризом привреде, друштва и државе која се може ублажити само осмишљеним, компетентним и праведним економским реформама, подизањем нивоа образовања и здравствених услуга, те јачањем ауторитета науке и знања.

Србија, како се додаје, мора да добије одговорну и стручну администрацију, функционалне институције са јасном и неприкосновеном поделом власти.
"Плурализам и конкуренција политичких, економских и медијских субјеката морају бити одбрањене од владавине једне партије и једног човека, од монопола финансијских олигарха, од једноумља диригованих медија", наводи се у декларацији.

Држава се такође, како истиче ДС, мора одбранити од антисекуларних утицаја, а друштво од од свих облика насиља, нетолеранције и дискриминације.

Посебно место се у декларацији посвећује економској ситуацији и, како се наводи, обавезујућем вапају за социјалном правдом стотине хиљада сиромашних, незапослених и очајних људи.

То обавезује ДС, као социјалдемократску политичку организацију, да се удружује са идеолошки блиским странкама и организацијама и бори за праведнију расподелу друштвеног богатства.
"ДС позива све који верују да наша земља има могућности и енергије да постане место у коме је могуће изградити праведнији, сигурнији, слободнији, културнији и лепши живот да нам се придрузе, да заједнички покушамо да га изградимо", наводи се у декларацији.

 



  • Извор
  • Тањуг


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Dok svetske tehnološke kompanije širom sveta ulažu milijarde dolara u razvoj veštačke inteligencije, sve veća potrošnja električne energije i problemi sa hlađenjem navode industriju da razmatr...


Veštačka inteligencija postaje jedan od najvećih novih potrošača električne energije u svetu, dok rastuća potreba za obradom ogromnih količina podataka tera tehnološke kompanije da grade sve veće i energetski...

Рок за почетак пружања комерцијалне широкопојасне сателитске услуге преноса података засноване на констелацији у ниској орбити је 2027. година...


  Razvoj veštačke inteligencije korenito je promenio pristup farmakologije i razvoju novih lekova, skraćujući tako istraživanja koja su trajala godinama na samo nekoliko meseci. To se naročtio odnosi na različite...

Председник Трамп наложио је објављивање војних материјала повезаних са НЛО-има....



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА