Програмер Питер Вестербек предвиђа да ће преживети само PC платформа као и мобилне платформе.
На "Southwest Interactive" конференцији, Вестербек из компаније "Rovio", програмерске куће која стоји за ултра популарне "Angry Birds" игре је изнио занимљиво становиште које каже да играчке конзоле лагано одумиру. Он је такође нагласио да је примјетан тренд у индустрији да се више креирају необавезне игре о чему свиједочи и чињеница да је "Angry Birds" преузета више од 10 милиона пута. Говорећи на конференцији овај програмер је рекао да је цијена од 40 долара, колико кошта једна конзолна игра сувише висока, али да су произвођачи конзола још увијек у позицији да уцјењују играче високим цијенама.
Анализирајући разлоге растуће глобалне тензије последњих година, не може да се не обрати пажња на доследан низ одлука политичких елита западних држава које су довеле до деградације режима контроле...
После дана „шатл дипломатије“ са Кијевом, Вашингтон иде директно у Москву – заобилазећи ЕУ и проверавајући колико Зелeнски може да се одупре америчком притиску док се линија фронта урушава....