Почетна страница > Новости

Војни експерти САД позивају на стварање оружја нове генерације

Војни експерти САД позивају на стварање оружја нове генерације
01.12.2014. год.


После двадесет година од када су САД почеле да смањују нуклеарни потенцијал, неколико војних експерата, научника и лидера Конгреса позивају на стварање нове генерације хидрогенских бомби, пише The Los Angeles Times.

Амерички експерти су саопштили да је средњи узраст нуклеарних бојевих глава у државној резерви 27 година, што изазива велику забринутост стручњака, који се залажу за разраду нових врста оружја.

„Ми се морамо ослободити од постојећих бојевих глава и направити нове, које се морају тестирати“, изјавио је Џон Хемри, директор Центра за стратешка и међународна истраживања и бивши заменик министра одбране САД.

Према његовим речима, САД сада поседују огромну количину старог оружја и опреме, коју морају чувати због опасности од његове непоузданости.

Покушаји да се продужи експлоатација застареле машине, чији је рок трајања давно истекао, је исто што и ходање по танком леду, сматра председник Комитета за оружане снаге Представничког дома САД, републиканац Мак Торнбери.

„А, да не говоримо о томе да ми трошимо све више новца на то да их одржимо у радном стању“, додао је он.

Неколико научника сматра да су САД исувише сигурни у своју снагу нуклеарног застрашивања, у условима када нуклеарно оружје „рђа на путу ка разоружању“.

„Ми морамо почети од нуле. Од старог наоружања нам је остало толико обогаћеног урана и плутонијума да можемо искористити те залихе за стварање нове генерације наоружања“, рекао је Дон Хик, руководилац Стратешке одбрамбене иницијативе за време Роналда Регана.

Лабораторије САД треба да пројектују, конструишу и изграде прототип оружја, укључујући и нуклеарно оружје мање снаге, које у будућности може затребати за уништавање система везе противника и циљева под земљом, сматра Џон Фостер-јуниор, бивши директор Ливерморске националне лабораторије „Е. Лоренс“.

„После две деценије доктрина нуклеарног застрашивања се може налазити у горем стњу, од оног у које би ми желели да верујемо. Ми морамо показати искуство наших војних лабораторија и стратешких снага“, рекао је он.

САД су сада лидер по броју обављених нуклеарних проба (1.032). Русија је извршила 715 проба, а Кина 45.



  • Извор
  • Глас Русије, фото: United States Department of Defense, en.wikipedia.org/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Интервју са Павлом Бушујевим, руководитељем Одељења за балканска истраживања Института за земље ЗНД...


У интервјуу за РГМ.Журнал, Павел Бушујев, шеф Одељења за балканске студије Института земаља ЗНД, говорио је о менталитету власти и народа на Балкану, о томе које гласине остају пука...


На питање уредника портала RuSerbia.com о дугорочним последицама НАТО бомбардовања осиромашеним уранијумом у Србији и НАТО биолошких лабораторија у Украјини и потреби формалног окривљавања САД и НАТО-а за наношење...


На платну промичу кадрови ослобођења Маријупоља, окружен сам публиком која аплаудира и плаче и размишљам само о једном – саборцима којих више нема, каже поводом премијере документарног филма “На...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА