Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »

Дали актуелна Немачка администрација стварно мисли да се новцем све купује па и морал???
Немачки војници: Волели смо да гађамо и стрељамо руске мајке!
Историчар Сонке Најцел у књизи „Војници: дневници ратовања, убијања и смрти“ описао опуштене разговоре немачких заробљеника које су Британци тајно снимали у логорима.
18.09.2012. год.
Стравично:
Немачки историчар Сонке Најцел написао је књигу „Војници: дневници ратовања, убијања и смрти“, сведочанство о злоделима војника немачког Вермахта, који су током Другог светског рата убијали и окрутно мучили и силовали цивиле.
Најцеловитије истраживање базирао је на сведочењима из прве руке, и то из међусобних, опуштених разговора војника који су у Британији били ратни заробљеници и чије су разговоре тајно снимали, а која нису извучена под присилом. Углавном је реч о обичним војницима, морнарима и пилотима који су се међусобно хвалили о убијању жена и деце, силовању и егзекуцији цивила.
- Пуцао сам на све живо. Баш смо волели да гађамо руске и пољске мајке с колицима, поготово ако су водиле другу децу за руку. На то смо гледали као на спорт – испричао је натпоручник Ханс Хартигс.
Војник који је служио у Русији испричао је да им је тамо било најгоре да убијају децу, зато што су се превише мигољила и „ниси могао да их натераш да стоје мирно“.
- Док сам био у Харкову, на разним радовима су биле лепе девојке. Ми бисмо их само утрпали у ауто и избацили их након што бисмо завршили с њима. Једну за коју смо мислили да је руска шпијунка прво смо тукли, па смо се над њом изређали нас осморица, а онда смо је разнели гранатом – рекао је пуковник Милер.
Крвави туризам:
Снимци разговора заробљених војника открили су и постојање крвавог туризма. Наиме, војници који су били пријатељи СС-оваца који су убијали цивиле често би показали жељу да буду сведоци тог чина.
- Желиш да снимаш? Па што ниси рекао? Обично их убијамо ујутро, али ако је то проблем, наћи ћемо неке за по подне – причао је генерал Едвин Граф вон Роткирх.
(Курир)
- Пуцао сам на све живо. Баш смо волели да гађамо руске и пољске мајке с колицима, поготово ако су водиле другу децу за руку. На то смо гледали као на спорт – испричао је натпоручник Ханс Хартигс.
Војник који је служио у Русији испричао је да им је тамо било најгоре да убијају децу, зато што су се превише мигољила и „ниси могао да их натераш да стоје мирно“.
- Док сам био у Харкову, на разним радовима су биле лепе девојке. Ми бисмо их само утрпали у ауто и избацили их након што бисмо завршили с њима. Једну за коју смо мислили да је руска шпијунка прво смо тукли, па смо се над њом изређали нас осморица, а онда смо је разнели гранатом – рекао је пуковник Милер.
Крвави туризам:
Снимци разговора заробљених војника открили су и постојање крвавог туризма. Наиме, војници који су били пријатељи СС-оваца који су убијали цивиле често би показали жељу да буду сведоци тог чина.
- Желиш да снимаш? Па што ниси рекао? Обично их убијамо ујутро, али ако је то проблем, наћи ћемо неке за по подне – причао је генерал Едвин Граф вон Роткирх.
(Курир)
- Извор
- Курир
- Повезане теме
- Немачки злочини
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Интервју са Павлом Бушујевим, руководитељем Одељења за балканска истраживања Института за земље ЗНД...
У интервјуу за РГМ.Журнал, Павел Бушујев, шеф Одељења за балканске студије Института земаља ЗНД, говорио је о менталитету власти и народа на Балкану, о томе које гласине остају пука...
Ваше Високопреосвештенство...
На питање уредника портала RuSerbia.com о дугорочним последицама НАТО бомбардовања осиромашеним уранијумом у Србији и НАТО биолошких лабораторија у Украјини и потреби формалног окривљавања САД и НАТО-а за наношење...
На платну промичу кадрови ослобођења Маријупоља, окружен сам публиком која аплаудира и плаче и размишљам само о једном – саборцима којих више нема, каже поводом премијере документарног филма “На...
Остале новости из рубрике »
















