Српски пливачи освојили 17 медаља
Са 17 освојених медаља првог дана Јуниорске балканијаде, која се одржава у Варни (Бугарска), репрезентација Србије је друга у екипном пласману, иза Грчке.
У другом делу такмичења првога дана, Катарина Симоновић постала је првак Балкана у три дисциплине: 50 метара делфин (28.32 секунде), 100 метара краул (58.09 секунди) и 200 метара мешовито (2:24.59 минута). Балкански шампиони су и Стефан Шорак у трци на 200 метара леђно (2:08.06 минута) и женска штафета 4x200 метара краул (8:42.05 минута).
Женска штафету чине: Репан, Јованов, Драганов и Симоновић.
Ребека Репман освојила је сребро на 100 метара краул у времену 59.09 секунди, док су бронзане медаље припале Владиславу Паскашу на 100 метара краул (52.46 секунди), Мирославу Удицком на 200 метара ледјно (2:09.86 минута) и Игору Вулешевићу на 200 метара мешовито (2:11.89 минута).
У екипи Србије су пливачи из Зрењанина, Кикинде, Новог Сада, Сомбора, Панчева и Београда.
- Извор
- СРНА
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










