Русија ће изградити разараче противракетне одбране
Петербуршки Северни пројектантско-конструкторски биро ради на пројекту разарача са елементима противракетне и противкосмичке одбране, изјавио је шеф Уједињене бродоградилишне корпорације Роман Троценко. Изградња се планира за 2016. годину на „Северном бродоградилишту“ и „Балтичкој фабрици“. Укупно ће руска морнарица добити 6 нових разарача.
Руска војска у последње време посвећује више пажње морској компоненти противракетне и противкосмичке одбране.
Сада се активним развојем морске компоненте система противракетне одбране баве у САД. То је систем Aegis са противракетама SM-2, SM-3 и њиховим модификацијама. Aegis је већ постављен на крстарицама типа „Тикондерога“ и разарачима типа „Арли Берк“. Aegis такође улази у наоружање војних бродова Јапана, Јужне Кореје, Шпаније и Норвешке.
- Извор
- Голос России/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










