Жугић згрће туђе паре
Уколико се не почну рјешавати проблеми предузећа "Метал", које овом предузећу узрокује Бањалучки велесајам, сајмиште ће бити физички блокирано, упозорио је Михајло Шајић, предсједник Синдиката "Метала".
- Наши радници сваки дан пролазе и виде како се зарађују огромне паре на узурпираној имовини. Организује се сајам за сајмом, а у "Метал" се не уплаћује ништа, иако као саоснивачи имамо трећину власништва у Бањалучком велесајму - каже Шајић.
Он објашњава да предузеће "Метал", као саоснивач Бањалучког велесајма, нема никакве користи од удружених средстава.
- Трпимо само економску штету. Преко четири године траје безуспјешна борба да се "Металу" врати узурпирана имовина од стране Милована Жугића, директора Бањалучког велесајма. "Металу" је украден најпрофитабилнији дио предузећа који доноси велике зараде. Тренутно смо у таквој ситуацији да морамо отпуштати раднике - истакао је Шајић.
Предузећа "Метал" и "Добрица" Херцег Нови заједнички су формирали предузеће Бањалучки велесајам, након чега су руководиоци новоформираног предузећа, са Жугићем на челу, затражили употребну дозволу од Административне службе града Бања Лука, у којој су самовољно назначили да се удружује припадајуће земљиште површине 12.523 квадратна метра, иако је у процјени вриједности основних средстава које "Метал" удружује назначено да је површина тог земљишта 1.463 квадратна метра.
- Остатак земљишта је узурпиран. Од оснивања заједничког предузећа Жугић на рачун "Метала" није уплатио ниједну марку остварене добити. Немамо уопште увида у своје предузеће и своје пословне књиге, а немамо ни представнике у органима управљања - претходно је открио Гостимир Иванковић, директор "Метала".
Он је подсјетио да је Бањалучки велесајам у новом власничком односу само наставио већ уходани посао, с обзиром на то да је "Метал" више година успјешно организовао сајмове.
- Обратили смо се надлежним инспекцијама, а потом и Суду. Окружном тужилаштву Бања Лука поднесене су двије кривичне пријаве против Жугића - истакао је Иванковић.
- Извор
- Фокус
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











