Неискоришћени туристички капацитети
Туристички потенцијали шире бањалучке регије нијесу довољно искоришћени, о чему говори и недовољна посјећеност гостију. Ипак, Туристичка организација града Бањелуке наводи да покушавају што више урадити на промоцији туристичке понуде, а организују рад на три туристичка инфо-центра. Ти центри свакодневно пружају информације туристима, а ту се бесплатно може добити план центра града и туристичко-пропагандни материјали Бањелуке.
- До сада је тражећи информације инфо-центар посјетио велики број људи из различитих земаља и говорних подручја, међу којима су се по броју истицали Италијани, Шпанци, Нијемци, Словенци и Французи. Такође, у прошлој години на инфо-центру се могао примијетити осјетан пораст посјетилаца у односу на 2007. годину - кажу у Туристичкој организацији града Бањелуке.
Наиме, у десет мјесеци прошле године остварени број ноћења је 73.656, што је у односу на исти период претходне године повећање за 21 одсто. У оствареном броју ноћења страни туристи учествују са 58 одсто и домаћи са 42 одсто. Просјечан број ноћења по туристу је 1,67 дана.
Као примјер туристичке понуде ових дана се појавила акција Планинарског друштва „Козара" из Бањелуке. Наиме, у оквиру пројекта под називом „Ујутро иди у брда, у подне у шуму, а увече на изворе", који је подржао и Град Бањалука, организује се други у низу једнодневни излет аутобусом на Мањачу. Наредни излет предвиђен је за 15. фебруар. Планиран је долазак на Мањачу, у село Локвари, затим преко Мањачке Равнице силазак на Узоломац, преко Комца у село Лушићи (стаза је дуга девет километара). Након паузе наставак је планиран стазом дугом пет километара до родне куће писца Петра Кочића, те пјешачење према Грчкој Градини (успон 1.000 метара надморске висине). Потом слиједи силазак у ресторан „Вис", гдје организатор обезбиједио чај за учеснике! Из Планинског друштва „Козара" напомињу и да учесници понесу дубоке глежњерице, топлу одјећу, кабаницу, воду или чај, сендвиче и добро расположење!
- Извор
- Дан
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











